Şimdi Değişim Zamanı


Şimdi Değişim Zamanı…


Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.


Fark etmeden aslında değişimin içerisindeyiz. İçimizde yaşadığımız birçok kavram karışıklığı, hayatımızdaki insanlar, olaylar, durumlar netleşiyor ve sanki yepyeni bir perde açılıyor. Belki bazılarımız hala bu perdenin ardında daha karanlıktayız, belki bazılarımız o perdeyi hafif araladı ve çok az bir ışık geldiğini görüyor, kimimiz ise bu perdenin ardında ki ışığın ne kadar güçlü olduğunu bilerek adım atıyor yeniliğe, belirsizliğe ve mucizelere…


Bu yolculuk kolay bir yolculuk değil evet. Bazen çatışmalar yaşıyoruz, bazen kabullenmek istemiyoruz, bazen de anlamsız geliyor tüm bu yaşananlar. Taa ki aslında yaşadıklarımızı neden yaşadığımızı anlayana kadar.


Bugün çok sevdiğim danışanımın söylediği bir söz bu gerçeği bir kez daha gösterdi.

“Eski ben olsaydım aynı olay karşısında çok farklı tepkiler, davranışlar sergilerdim. Bildiğim sadece yaşanan bu durumda o olaya, kişiye, duruma tutunurdum, bırakmazdım. Neden olduğunu sorgulardım, ikna etmeye çalışırdım. Ama şu anda olaylar konusunda o kadar rahatım, o kadar kabuldeyim, o kadar neden olduğunu ve benim iyiliğim için olduğunu bilerek akışa bıraktım ki. İşte ben şu anda özgürmüşüm, bunu fark ettim.” Dedi.


İşte “değişim”in ve “dönüşümün” özündeki gerçeklik sizi; özgür olduğunuzu düşündüğünüz dünyanın aslında ne kadar özgür olmadığınızı size fark ettirerek, özünüzdeki gerçek özgürlükle sizi buluşturmaktır. Sizin daha iyi bir versiyonunuza sizi taşımaktır. Bu yolda siz içinde bulunduğunuz durumun sizin için uygun olduğunu düşünseniz bile bildiğiniz kişinin çok ötesinde başka bir sizle tanışıyorsunuz.

İşte tüm bu süreçte duygularınızla barışmak, duygularınıza tutunmamak, sizin için iyi niyetlerini fark ederek dönüştürmek, bu yeni farkındalıkla seçimler yapmak çok büyük bir erdem. İçindeyken acıyı derinlemesine yaşayacaksın ama içinden çıkıp, kuş bakışı kendine baktığında kendindeki değişimi görebileceksin.


NLP (nöro linguistik programming) bu yolculukta zihnin özgürleşmesi için çok güçlü araçlar sunuyor. Bu araçları bir uzmanın yanında pratik ettiğinizde ancak çalışmaların sonucunu bulabiliyorsunuz. Kendiniz tek başınıza pratik ettiğinizde ulaşacağınız sonuçlar ile bir uzmanla pratik ettiğiniz zamandaki sonuçlar birbirinden çok farklı olacaktır emin olun. Bu nedenle yolculuğunuz her ne olursa olsun, kariyeriniz, özel hayatınız, çocuğunuz ve daha fazla konuda içerisinde sıkıştığınız hayatı dönüştürme cesareti bulursunuz.


Deneyiminizi daha keyifli hale getirmek, engellerin üzerinden kolaylıkla gelebilmek için bu yolculuğa çıkmaya cesaret edin sadece. Bakın yaşamınız nasıl dönüşecek ve değişecek.


Ve bu yolculukta yalnız değilsiniz unutmayın…


Eğer tam da değişimin başlangıcında olduğunuzu hissediyorsanız ve o parlak ışığa ulaşmak istiyorsanız gelin tanışalım.


Birlikte Daha iyi Bir Dünyaya...


Burcu Şen

İyibiriz Özde Dönüşüm Merkezi

Stratejik Gelişim ve Dönüşüm Koçu

30 görüntüleme