Gelecekteki Sen, Vazgeçme Diyor!

Ağustos ayı geldi çattı.


Zaman ne kadar hızlı akıyor değil mi? Yaz bitti diyenlerden mi yoksa yazı daha yeni yaşayacağım diyenlerden misin?


Bir yanımız vazgeç diyor.Her şeyi bırak ve vazgeç. Başaramadın. Senden bir şey olmaz.


Bir yanımız ise vazgeçme mücadele et diyor. Yolda belki tutunacak bir dal bir ses bir nefes aradın olmadı. Yanında durduğunu zannettiklerin kendi yollarını çizmeyi seçti. Kızamadın çünkü biliyordun ki senin yolun farklıydı. Korkuların vardı. Çünkü korkuttular.


Gelecek belirsizliklerle doluydu. Ama arkaya dönüp baktığında ne kadar çok şey başardın farkında mısın? Başardın çünkü bu dünyadan çekip gitmenin birçok sebebi varken sen kalıp mücadele etmeyi ve hayal kurmayı seçtin. Geleceğin için geçmişinle mücadele ettin ve yorgun hissediyorsun. Bir şeyleri değiştireceğine olan inancın köreliyor. Taa ki telefonda can dostunun sesi ile tekrar toparlanana kadar. Yorgunluğun geçmişten, umutsuzluğun çevreden, kaygıların gelecekten. Gelecekteki Sen’in sana ihtiyacı var. Tut elini haydi son bir gayretle.


Başkalarının başarılarını parlatırken kendi başarını küçük görme. Artık kendini gösterme zamanı. Özgüvenini toparlama vakti. Çünkü son düzlükte bir adım daha atmadan başarısızlığı kabullenmek ancak tembellerin yapabileceği birşey.


Ve Ağustos ayı böyle bir ay. Atacağın adımların sana çok güzel geri dönüşleri olacak emin ol! Çünkü sen bunu hak ettin. Bunu kendine defalarca söyle, başka birinin buna inanmasına ihtiyacın yok. Sen bunu hak ettiğine inanmalısın. Ne zaman her şey yoluna girse “ben bunu hak etmiyorum” enerjisini yayma. Bu uzun yolu aşarken hak ettin. Birine dokunduğunda hak ettin.Yaraları sardığında hak ettin. Artık hak ettiğini söküp alma zamanı. İçindeki sesi dinle. Kozanın kabuklarını kırdın. Işığı ve rengarenk gökkuşağını gördün. Çünkü sen artık seçensin.


Artık sevgiyi bulacaksın. İletişim halinde olduğun insanlar sana yol arkadaşlığı yapacak. Alma enerjisine aç kendini. Çünkü Ağustos ayı böyle bir ay unutma. Yeni bir bilgiye, yeniyi almaya aç kendini. Korku dağların yıkılıyor. Kendini onurlandrmak adına bir şeyler yapmalısın, zevk aldığın bir şeyi sadece kendin için yapmalısın. İçindeki çocuğun uyanmasına izin ver.


“Uzun zamandır ertelediğin zamanı var dediğin şeyleri yapma vakti. Yalnız hissetmiş olabilirsin. Çözmen için birçok şey yollandı belki önüne. Çözmek için çabalarken belki de kendini yok saydın. Özündeki gerçek sesi duymadın. Yaşanmalıydı ve deneyimlenmeliydi. Bu kadar. Yeni bir sayfa ve yeni bir hedef vakti.


Hayat sınavından geçiyordun seçtim dediğin her şey için. Gerçekten seçip seçmediğini görmek istiyordun. Kızma, vazgeçme ve gerçekten bir seçim yaptığını göster kendine. Onlara değil kendine göster. Ödül için değil, gerçekten hayat amacına tutunmak için.

Ağustos böyle bir ay işte, adım atanların, korkmayanların, yorgun hissettiği her anını yırtıp yakanların, ayağındaki pırangaları söküp atanların, ben buradayım demekten korkmayanların ayı.


Ve renklerini keşfetmek, kendini var etmek bu kadar güzel olmamıştı. Çünkü dün bir çocukla birlikte güldün belki, belki çimlere bastın, belki bir hayvanı besledin,belki balkonundaki çiçeklerini suladın. Bir sözüne , bir gülüşüne ihtiyacı olan bir kişiye yardım ettin. Duyman gereken, görmen gerekeni gördün. Vazgeçmedin, İyi ki…


Şimdi cesaretle yeni Sen için yükseliş zamanı. Bu yeni Sen için giy en sevdiğim elbiselerini, aynanın karşısında güzelleştiğini fark et, çiçeklerini yeşert, doğanın tüm enerjisine bürün, çocuğun gülüşünü unutma, masum ve saf sevgisiyle sarın. Çünkü tüm bunları yapan Sen, Gelecekten bugüne baktığında kendine gururla bakıyor olacaksın. Ne iyi etmişim ve İyi bir iz bırakmışım.


Sevgiyle Kal.

Burcu Şen

İyibiriz Bırakmak için "Bir" Olma Vakti82 görüntüleme