Yeni Yılda Yeni Bir Sayfa Açmaya Hazır mısınız?


2017 yılının 31 Aralık gününü daha dün gibi anımsayanlardan mısınız?


Peki zaman bu kadar hızlı akarken, 2019 yılına hazır mısınız?


1 sene kimimiz için ne kadar hızlı geçti değil mi? Bir kısmımız için ise geçmek bilmedi.


Her sene yeni umutlarla başladığımız yeni yılda aslında değişen pek birşey yok.


Biz değişmediğimiz müddetçe... Bakış açımızı, düşüncelerimizi, inançlarımızı, olaylar karşısında ki duygularımızı değiştirmediğimiz müddetçe aslında her sene aynı dostlar. Değişen olaylar ve yaşadıklarımız aslında bizi her yıl yeniliyor ve farklılaştırıyor biz istesek de istemesek de…


Ama gelin bu sene biraz daha farklı olsun. İçerisinde bulunduğunuz tüm olumsuzlara, maddi ve manevi sıkıntılara rağmen gelin bu sene bambaşka geçmesi için alın kağıdı kalemi elinize ve yazın içinizden gelenleri…


Çünkü hayaller gerçekten inandığımızda ve olması için çaba harcadığımızda gerçek oluyor dostlar…


“Nasıl?” diye soranlarınız eminim vardır. Unutmayın ki dünyada ki tüm teoriler, hayata geçirilip, değişim yaratmadıkça yararsızdır.


Nasılları konuşurken;


1-Değişim arzunuzu besleyin,

2-Zihninizi kontrol etmeyi öğrenin,

3-Kendinizi ve başlarını affetmenin bizi nasıl özgürleştirdiğini öğrenin.


Değişim arzunuzu besleyin: Hayatınızda gerçekten değiştirmek istediğiniz bir şeyi düşünün dostlar.

Artık yeni bir iş mi kurmak istiyorsunuz?

Terfi mi etmek istiyorsunuz?

Yurt dışına mı yerleşmek istiyorsunuz?


Bu ve benzer düşünceleriniz için bir aynanın karşısına geçin veya aynada ki kendinizi ya da sizi objektif dinleyeceğine inandığınız bir dostunuzu alın karşınıza ve İKNA EDİN. Evet düşündüğünüz ve değişimi başlatmak istediğiniz konuda karşınızdaki kişiyi İKNA EDİN!


Ve bu ikna yolculuğunda gerçekten hissettiklerinize bakın. Gerçekten istiyor musunuz bu değişimi? Yoksa bu sadece başkalarının size dayattığı zorunlulukların bir yansıması mı?


Eğer içinizde bir korku varsa Nasıl olacağına dair, işte bu noktada bilmemiz gereken nasıl olduğuna odaklanmak yerine gerçekten bu değişimi isteyip istemediğinize odaklanın!


Çünkü oluşturduğunuz her düşünce, söylediğiniz her söz karşılık buluyor ve güç noktası şimdiki anda. Şu anda düşündükleriniz ve söyledikleriniz, geleceğimizi yaratıyor.


Zihninizi Kontrol Etmeyi Öğrenin: Sevgili dostlar içimizde sürekli düşünce ve sözlerimize yanıt veren olağanüstü bir güç ve zeka var. Ve bu gücün sizi yönetmesi yerine gelin 2019’da siz düşüncelerinizi yönetir hale gelin.


Bilin ki zihninizin kontrolü sizin elinizde.


İşe ilk olarak eski ve artık işinize yaramayan düşüncelerinizi temizleyerek başlayın.


Eski yöneticinizin size yaptığı haksızlığı artık düşünmeyin ve yolunuza engel olmasına izin vermeyin mesela.


Eski düşünceleriniz aynı mutfaktaki çöp kutusu gibidir dostlar. Çöp kutusuna attıklarınızı yeniden çöp kutusundan alır mısınız? Tabi ki hayır.


O halde eskide kalan düşüncelerinizin de artık zihninizde pis bir koku oluşturduğunu ve zihninizi daha da karmaşık bir hale getirdiğini bilin. 2019 yılına zihninizi bir çiçek bahçesine dönüştürerek başlamaya ne dersiniz?


Herkesin konuşmaktan ve sohbet etmekten zevk aldığı, parıl parıl parlayan yeni bir siz için bugün kendinize söz verin haydi….


Kendinizi ve başlarını affetmenin sizi nasıl özgürleştirdiğini öğrenin.


Affetmek sözcüğü son zamanlarda çok fazla duyduğumuz bir kelime belki de.. Sizi gerçekten kahreden, çok üzen birisini affetmek öyle hemen kolay olmuyor haklısınız.


Ama bu konuya gelin şöyle bakın. Affedemediğimiz her kişi, durum ve olay zamanda akmamızı ve yaratıcılığımızı maalesef engelleyen taşlara dönüşüyor. Eğer bu an içinde hayatla uyumlu olarak özgürce akmıyorsak, genellikle geçmişte bir andan kopamadığımız içindir.


Ve bu anı kızgınlık, öfke, acı, korku, suçluluk duygusu, suçlamak, kızgınlık, kırgınlık, hatta intikam alma duyguları ile hatırlarız. Bu duyguların her biri affedememekten ve geçmişe takılı kalmaktan, şimdiki ana gelmeyi reddetmekten kaynaklanır.


İşte bu anda ki tek çözüm daima “SEVGİ’dir.” Sevgiye giden yol da affetmekten geçmektedir.


Ve bilin ki bakış açınızı ve düşüncelerinizi değiştirdiğimiz ve geçmişi geçmişte bıraktığımız da olmasını istediğimiz hayallerimiz ve hedeflerimiz çok daha hızlı olacaktır.


2019’da Hikayenizi yazmak sizin elinizde…


Gelin bu hikayeyi yazmak için bugünü değerlendirin ve 2019 Aralık ayında ki sizi hayal edin ve gerçek olması için adım adım plan yapın…

Sağlık, huzur, bolluk ve bereketin sizlerle olması dileğiyle


Sevgiyle


Burcu Şen

İyibiriz Özde Dönüşüm Merkezi

Kurumsal Gelişim&Dönüşüm Projeleri Danışmanı

Profesyonel Koç&NLP Master

www.iyibiriz.com